Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » petak, 27. mar. 2015. u 22:00h

I meni je taj serviser cudan. Poznato je da sluzbeni auto "najmanje" trosi, a ide brate svuda, gde privatni ne moze :-)

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 27. mar. 2015. u 22:06h

Sta će čovek bio je samo iskren...Jako prijatan i korektan.Tvoj optimizam će me na kraju još i ubediti da sam u zabludi.Ma kakvi 170km/h o tome i ne razmisljam vise pa jedva sam ga obuzdao sa ovih zakucanih 120 na autoputu da obori prosek na 8l.Zaista ovo sto pisu da je nekome islo i do 12l kod mene nije to bio slucaj ne mogu da kazem bar po bordu a precizan je provereno ali zato 10.5 jeste.Tako da ako ikad vidim ovu potrosnju od 6.8l na svom kompu biću najzadovoljniji covek na svetu ali bojim se da se to kod mene nikad neće dogoditi.@mhetlerovic mislim da su krajnje nesuvisli komentari o privikavanju i navikavanju na vozilo i stil voznje ako sam lepo svima javno postavio DANASNJE fotke tj parametre voznje gde se sve lepo i jasno vidi( tu nema montaze niti lazi a ni prevare).Dakle taj faktor je zaista iskljucen a to da sada treba preći 20.000, pa zatim 100.000km pa procenjivati deluje krajnje neozbiljno.Po toj logici niko ne bi trebao da kupi nov fabricki auto.A ovu "glupost"koju sam napisao napisao sam u kontextu doplate za navodno ekonomicniju verziju a da ja to u realnosti ama bas nigde nisam video.Dakle ja bih 8-9 l trosio i sa atmosfercem 1.6 mk3 i 500,600 eu bi mi ostalo u dzepu bez doplate.Toliko o toj nečuvenoj "gluposti"

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od milan_gt » petak, 27. mar. 2015. u 22:52h

ti trosis tri cetri rezervara godisnje..benzina pola ispari a pola potrosis :D

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 27. mar. 2015. u 23:11h

pola ispari a pola oda na "ekonomicnu potrosnju"hahahahah thumbsuph

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od milan_gt » petak, 27. mar. 2015. u 23:15h

pa hoce na odusak da ti se razvodnji ta corba, ko rakiju kad ne zatvoris :)

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Mare TDCi » petak, 27. mar. 2015. u 23:18h

novi81 piše:Don't feed the troll.
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 27. mar. 2015. u 23:23h

@milan_gt,kod rakije hoće i bure da popije,čak i kad oduška nema :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mbole » subota, 28. mar. 2015. u 02:38h

Ajde lepo daj potrosnju za zadnjih 100-200 km, a ne za svih "ogromnih" 3400.
Ako ti je na pocetku trosio 10, sada imas prosek 8, to znaci da sad trosi 6.

Sta je... blizi se kraj sajma, a firma za koju botujes ima lose prodajne rezultate, za razliku od forda (koji je koliko cujem prodao preko 100-tinak komada), pa moras malo da obavljas duznost :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 08:21h

Izvini mbole na izrazu ali ovo za sajamsko botovanje je neviđena glupost(jer sam ja ovu temu pokrenuo ima skoro godinu dana)...comp je ponisten skoro tj.potrosnja kod poslednjed sipanja goriva(dakle sta je to je-sipano do cepa i ponisteno nanovo) prema tome ko je pratio temu od prve stranice zna sta sam sve uradio da bi dosao do zakljucka o kojoj pravoj potrosnji se radi.Koga zanima neka prelista,koga ne zanima ne mora da nagađa ;).LEPO sam ponovio nekoliko puta da je prosek sa gradskih 10.5 jednom voznjom na autoputu oborio na 8.0(dakle moze se reći)dodao je grad i oduzeo autoput i dobio taj trenutni prosek i ni mililitar nize za sad.Ako bude kakvih promena na nize svakako ću to ovde to i napisati.Ali naglasavam od početka mi nije isao manje od osam cak i kod mesovite voznje grad-autoput.

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mhetlerovic » subota, 28. mar. 2015. u 12:34h

kosmajac piše:@mhetlerovic mislim da su krajnje nesuvisli komentari o privikavanju i navikavanju na vozilo i stil voznje ako sam lepo svima javno postavio DANASNJE fotke tj parametre voznje gde se sve lepo i jasno vidi( tu nema montaze niti lazi a ni prevare).Dakle taj faktor je zaista iskljucen a to da sada treba preći 20.000, pa zatim 100.000km pa procenjivati deluje krajnje neozbiljno.Po toj logici niko ne bi trebao da kupi nov fabricki auto.
Aman covece, pricam ti najdobronamernije moguce, kao neko ko je kupio nov auto i kao nekome kome se prosek potrosnje solidno smanjio u prvih godinu dana voznje, s tim da je meni tih prvih godinu dana podrazumevalo 20.000 predjenih km a ne 3.000, sto je verovatno znacajna razlika. Prosto presao sam s 1.2 benzinca iz Fabie na 1.8Tdci u Fokusu i stil voznje se postepeno prilagodjava tome. Koliko sam citao po razlicitim mestima stil voznje malog turbo benzinca je zapravo priblizniji turbo dizelasu nego atmosferskom benzincu.

A ovu "glupost"koju sam napisao napisao sam u kontextu doplate za navodno ekonomicniju verziju a da ja to u realnosti ama bas nigde nisam video.Dakle ja bih 8-9 l trosio i sa atmosfercem 1.6 mk3 i 500,600 eu bi mi ostalo u dzepu bez doplate.Toliko o toj nečuvenoj "gluposti"
Glupost sam pomenuo jer si pominjao troskove registracije da je bila 14.000 dinara, a da je sada 20 i nesto. U tom smislu je i registracija 1.6 benzinca skocila priblizno slican iznos pa je usteda na registraciji i dalje ostala, tj tih 500-600 evra ces samo na registraciji isplatiti kroz 5-6 godina ako vec neces na potrosnji.

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od pancerFF » subota, 28. mar. 2015. u 12:47h

28 stranica nije pomoglo da ga ubedite, pa nece ni jos 28.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 12:55h

Ma čoveče boziji ovde smo error974 i ja upoređivali potrošnju kod potpuno istih automobila i iste starosti litraze tj.zapremine motora i potrošnja se konstantno razlikovala čak i do tih 3000 pređenih kilometara(i kod njega i kod mene) razume se kod mene je to uvek islo na gore i ne ispod 8 dok je kod njega to bilo vrlo retko čak uvek ispod 8.Problem je sto 90% vas ovde nije pratilo ovu temu od samog početka.Da nemam jos i benzinca Fokusa 1.6 u dvoristu pa da mi sad pričas o ceni registracije i sl.Nego ga imam.Sve sto sam do sada napisao napisao sam ne "citajući po razlicitim mestima"već vozeći ovaj automobil a ne Fokus 1.8Tdci.za koji mogu da ti potpuno verujem svaku napisanu reč jer to pišeš iz ličnog iskustva sa tim automobilom.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 13:01h

pancerFF piše:28 stranica nije pomoglo da ga ubedite, pa nece ni jos 28.
Ne ubeđuju oni mene jer ja na svojoj instrument tabli imam komp koji ne "ubeđuje" već prati realne parametre voznje to sam i fotografisao tj.dokumentovao.Auto vozim skoro u potpunosti sa Fordovom politikom ekonomične voznje i za posledicu dobijam sta?I moze svako da me "ubeđuje" ali činjenicama i savetima iz sopstvenog iskustva tj.voznje ovog modela automobila a to je ovaj sa naslova teme....a ne upoređujući ga sa ovim ili onim modelima ili ocenama novinarskih zirija i sl.

Čovek mi lepo u servisu objasni da ovaj auto u proseku trosi 8l pa na vise i da je to potpuno NORMALNO i sad pojedinci od vas koji nikad ni nisu seli za volan ovog automobila meni počnu da prosipaju neke priče tipa da sam ja ustvari glup,budala ne znam da vozim,gorivo mi isprava,malo presao i sl i na kraju ja treba da ostanem u ubeđenju da je danas ustvari 28 avgust a ne mart... :D

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mhetlerovic » subota, 28. mar. 2015. u 13:44h

kosmajac piše:Problem je sto 90% vas ovde nije pratilo ovu temu od samog početka.
Fakat sam pratio temu od pocetka i trudio se da budem konstruktivan koliko mogu biti s svojim iskustvima, ali @panzerFF je u pravu. Ukljucicu se ponovo za 5-6 godina ako budes hteo da ga prodas sa 15k km na satu :)

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od pancerFF » subota, 28. mar. 2015. u 13:52h

I sad ces ti da se drzis tvrdnje tog servisera, samo da bi opravdao svoje nezadovoljstvo, a imas erorra sa istim motorom koji ti je sto puta kacio slike svoje potrosnje. Ljudi su ti cak kacili i linkove sa drugih Fordovih foruma na kojima se vidi sve suprotno od onoga sto ti pricas. Ako si spustio sa 10 na 8, spustices i sa 8 na 6, ali covece vozi taj auto. 24. aprila prosle godine si otvorio ovu temu, presao si 3400km za godinu dana. Eeeeej bre.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 14:04h

opusteno ;) thumbsuph thumbsuph thumbsuph

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » subota, 28. mar. 2015. u 14:47h

Serviser te je samo "skinuo" sa vrata. Evo prebacio sam 7 litara, ali u Cliu 1.2 16v, a i zena je vozila. Da sam samo ja, bilo bi manje.
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mbole » subota, 28. mar. 2015. u 15:00h

Ma ne, verovatno is ocekivao od servisera da odusevljeno prihvati tvoju primedbu i istog trenutka rastambura pola auta ne bi li nasao u cemu je problem :)
Al on ima iskustva, njemu automobili stalno dolaze, cak i licno vozi jedan (sto si mu naravno verovao "na rec")...
I stalno ih skida s one stvari po istom sistemu kao i tebe, nebitno o cemu se radi, potrosnji, lupkanju, skripanju...

Takav je svaki serviser na ovom svetu. Gledam ih svakog dana kako odjebavaju musterije u troskocima. Bas ga nesto zabole Milojko da se zavitlava sa tvojom potrosnjom. Ima pametnija posla, recimo da razmeni 10-tak poruka sa onom malom od sinoc. Moras da ga debelo ugnjavis da bi priznao da bilo sta ne valja na autu.

Al tebi leglo... mozes da i dalje kukas, ne radis nista, i dokazujes da si u pravu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 15:13h

@ mbole ma opušteno prodaćemo ovo ili dati deci pa neka se igraju i uče ;) thumbsuph

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2019
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od M.M.L. » subota, 28. mar. 2015. u 15:23h

Mozes li da napravis neki video snimak kako vozis po tim tvojim krajem gde cesto ides?

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » subota, 28. mar. 2015. u 15:44h

Vazi! ;)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od dax92 » subota, 4. apr. 2015. u 09:10h

Sve OK. Za sada nema greške. Prošao 9000km, mašina razrađena, potrošnja; obična cesta do 120km na sat 4.8 do 5,2 iznad 120km na sat 5.5 do 5.8 po gradu 6.8 do 7,2. Ako si jak na gasu troši i više što je i normalno.
C/p sa ford kluba Hrvatska.. I kilometraza,je tu, priblizna..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
baneti
Poruka: 320
Član foruma od: nedelja, 5. apr. 2015. u 09:01h
Lokacija: Novi Sad

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od baneti » nedelja, 5. apr. 2015. u 09:53h

error974 piše:Po fabrici trosi 5.9 u gradu. Dodaj na to 20 do 30 procenata koliko lazu i to je to. Nekada se potrosnja definisala pri 90 i 120km/h. Sta sad, van grada treba da trosi tipa 4.2 a krenes da gazis autoputem 170... I dalje tvrdim da ovaj motor zaista zasluzuje sve pohvale. Ej, ima 100ks, gura auto C segmenta, tih i malo trosi. Pogledaj konkurente u klasi, benzince, videćeš da je i tvojih 8 super.

Pozdrav ljudi, ajde da se i ja malo prikljucim :) Ovu raspravu pratim od pocetka i sada imam i licnog iskustva sa ovim motorom i automobilom pa da vam prenesem utiske. Naime, pre 3 dana sam dobio Focus 1.0 ecoboost na test voznju, a trazio sam taj motor bas iz razloga koji su navedeni vise puta na ovom forumu, a to je ogromna potrosnja. Nakon 200km prednjenih u po gradu (jeste da je u pitanju NS ali ima i ovde guzve) prosecna potrosnja je 6.2 l/100km a prosecna brzina je 30km/h. Pritom ga je "testirao" moj kolega i kum koji su se uverili i da auto lepo vuce, a i malo trosi. Znaci u tih 200km smo imali jedno 50km "zustrije" voznje, a ostalo je bilo po ECO standardima, znaci lagana voznja po gradu, ukljucen strat/stom sistem (koji me licno malo nervira) i menjanje brzina manje vise kako board kaze :) Iskreno mislim da bih mogao da ga spustim i mozda malo nize, ali ovo je vise nego odlicno. Od jutros sam ga izveo malo van grada pa sam se uverio da pri 90km/h trosi oko 4.2 l, a na autoputu na 160km/h trosi oko 11.5lit.

Nakon ovog iskustva sam odlucio da narucim Focus-a sa tim cuvenim 1.0 ecoboost motorom. Pre ove test voznje sam se jako razmisljao da uzmem dizela 1.6 sa 95ks ali tih 1.500 - 2.000 eura razlike u ceni izmedju ova dva motora cu radije potrositi na benzin i vozicu se nekih godina dana kao kralj.
Ford Focus 2015 1.0 EcoBoost 100ks - 140ks/246nm
Ford Courier 2021 1.0 EcoBoost 100ks

ex Ford Fiesta 2017 1.0 Ecoboost 100ks
ex Ford Fiesta 2015 1.25 82ks
ex Ford Fiesta 2010 1.25 82ks
ex Dacia Logan 2006 1.6 90ks

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 5. apr. 2015. u 10:37h

Želim ti svu sreću sa ovih 4.2l :) a odgovor na postavljeno pitanje imas u (PP).A da sam imao priliku "Test vožnje"SVOG AUTA kao ti ili mozda i jesam ali nisam iskoristio i znao za tu mogućnost verovatno ga nikad ne bi ni kupio...."Jer budala se uči na svojim a pametan na tuđim greskama"

Avatar korisnika
baneti
Poruka: 320
Član foruma od: nedelja, 5. apr. 2015. u 09:01h
Lokacija: Novi Sad

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od baneti » nedelja, 5. apr. 2015. u 14:29h

@kosmajac

Ja sam iskreno bio izuzetno skeptican po pitanju tog motora u automobili od 1.300kg, a najvise zbog ove rasprave koija se ovde vodi. Iskreno nemam sta de te lazem po pitanju potrosnje i bilo cega sto sam izneo ovde, jer ja i sam gledam da ne zapadnem u nezgodnu situaciju u kojoj se ti nalazis sa svoji fordom.

Ja trenutno vozim sluzbenu Fiestu mk7 2010 god sa 1.25 benzincem i prosecna potrosnja mi je oko 7 l, a kada izadjem na duzi put jako lako padne na 5.6l. Jednom sam sa punim rezervoarom do cepa presao 980km cistog otvorenog puta i nakon toga natocio tacno 50lit u njega. Kolega u BG-u ima isti auto, dve godine mladji i ne moze da spusti potrosnju u gradu ispod 8.5, a na otvorenom 6.5. I stalno me proziva da ga lazem da mi auto tako malo trosi. Obojica sipamo isto gorivo i uvek na OMV pumpama, a u pitanju je MaxxMotion 95 oktana.

Tako da ja verujem u ono sto vidim (probam) i mislim da ovaj famozni Focus 1.0 ecoboost, uz malo truda i u ravnoj vojvodinu :) moze da dostigne, tj da se priblizi fabricki deklarisanoj potrosnji. U firmi za koju radim su krajem godine kupili 2 focusa sa istim motorom samo u sedan varijanti i na oba je prosecna potrosnja od 7.5 do 8,5 lit. U to sam se licno uverio pre neke dve nedelje kada sam otisao na neki sastanak. Ali opet to je sluzbeni auto koji voze komercijalsti, a svi znamo da je najbolji auto sluzbeni i verujem da tu niko ne brine mnogo o potrosnji :)

Iz licnog iskustva ti kazem da ovaj testni automobil koji sam dobio sa 20.000km na satu, po novom sadu trosi 6,2 l/100km (sipan OMV MaxxMotion 95) a ubedjen sam da moze da dodje i na 6l, jer su mi ovih dana uglanom bile krace relacije, bas u nameri da testiram potrosnju u svkodnevnoj eksploataciji. Ne zelim da sumljam u tvoju pricu, verujem da ti vozis po Fordovim ECO standardima, ali naprosto ja imam potpuno drugacije iskustvo sa tim motorom od tebe i uspeo sam da postignem, po mom misljenju, odlicnu potrosnju za ovu klasu automobila, za samo nekih 400 km druzenja sa njime. Mozda je to stvarno zbog toga sto je auto razradjen i ima dosta kilometara ili zbog stila voznje i konfiguracije terena, ali po meni motor je odlican, miran, lepo povuce kada treba i meni se jako dopada.
Ford Focus 2015 1.0 EcoBoost 100ks - 140ks/246nm
Ford Courier 2021 1.0 EcoBoost 100ks

ex Ford Fiesta 2017 1.0 Ecoboost 100ks
ex Ford Fiesta 2015 1.25 82ks
ex Ford Fiesta 2010 1.25 82ks
ex Dacia Logan 2006 1.6 90ks

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“