Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Servo pumpa (pušta ulje)

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
clarion
Poruka: 9
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 10:56h
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od clarion » sreda, 9. apr. 2014. u 11:31h

Servo pumpa već duže vrijeme pušta ulje (slike). Tek u zadnje vrijeme primjetim da je volan tvrđi i da je motanje otežano. Također vrlo često cesta i izbočine pokreću volan. Na dovodu nema curenja nego samo na ovom dijelu i ne znam gdje vodi. U boci ne fali ulja i na MAX je, dosipao neznatnu količinu prije mjesec dana. Matice na kojima se vidi ulje nije moguće ni izvrtati (nisam uspio i ne zapinjem dalje).

Da li je neko imao sličan problem i zamolio bih savjet za rješenje.

Slika
Slika
Slika
Slika
Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od dule0911 » sreda, 9. apr. 2014. u 11:41h

Imao sam identican problem pre 3-4 godine, znam da se ta matica ne prodaje odvojeno za tu pumpu, vec se uzima sa nekog drugog forda za koji se prodaje kao rezervni deo, i onda se izmeni (stanji se malo valjda ako se dobro secam). Ali to su mi sve radili u servisu, tako da ne znam ni kako da je skines, ni koju maticu da kupis. Znam samo da se u originalu ne prodaje posebno vec moras da je uzmes ili u kompletu sa servo pumpom ili sa holenderima.
Fiesta!!

Avatar korisnika
clarion
Poruka: 9
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 10:56h
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Re: Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od clarion » četvrtak, 10. apr. 2014. u 08:34h

dule0911 piše:Imao sam identican problem pre 3-4 godine, znam da se ta matica ne prodaje odvojeno za tu pumpu, vec se uzima sa nekog drugog forda za koji se prodaje kao rezervni deo, i onda se izmeni (stanji se malo valjda ako se dobro secam). Ali to su mi sve radili u servisu, tako da ne znam ni kako da je skines, ni koju maticu da kupis. Znam samo da se u originalu ne prodaje posebno vec moras da je uzmes ili u kompletu sa servo pumpom ili sa holenderima.
Da li si imao problem sa volanom u smislu malo težeg motanja? Meni je sve uredno radilo uprkos cureju ulja dok nisam stavio ljetne gume kada je i motanje otežano a nekako i više curi.
Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od dule0911 » četvrtak, 10. apr. 2014. u 08:40h

Nisam cekao, vec prvi dan kad sam primetio curenje (tj tad je to bilo par kapi ispod auta, nije bas nesto mnogo curilo), dolio sam tecnost za servo i pravac majstor. Tako da nisam primetio nikakvu promenu u radu servo uredjaja.
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od milan_gt » četvrtak, 10. apr. 2014. u 10:05h

meni je to najednom puklo, mislim da je to to jer je bilo davno, sreca pa mi se desilo u gradu blizu servisa, skinuli mi pa odneo jednom sto radi hidrauliku..bilo je nesto tipa 10€ da mi napravi

Avatar korisnika
clarion
Poruka: 9
Član foruma od: sreda, 9. apr. 2014. u 10:56h
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Re: Servo pumpa (pušta ulje)

Poruka od clarion » sreda, 16. apr. 2014. u 17:05h

Samo da prijavim da je problem riješen. Majstor je zamijenio gumicu (10KM). Ono što je interesantno, nestalo je pucketanje na letvi e sad da li je to zbog boljeg dovoda ulja i zbog same kvalitete dextron III kojeg sam stavio ne znam, uglavnom, volan je nikad bolji i sve uredno fercera :jeeej: :jeeej: :jeeej:
Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“