Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
NesaNis
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 6. apr. 2012. u 13:44h
Lokacija: Nis

Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od NesaNis » nedelja, 6. apr. 2014. u 00:41h

Morao sam ponovo da otvorim temu http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 35&t=19479 jer je BojanM zakljucao verovatno zato sto nije razumeo sta pitam ili sam ja pogresno postavio pitanje :)

Nisam hteo da pitam kako se dobosi menjaju u diskove nego sta sve treba menjati na dobosima kada se radi zamena starih kocnica(plocice, paknovi...)?
I da li ima neko preporuku za prednje diskove, kombinacija diskovi/plocice? Ja se razmisljam da uzmem Brembo/TRW, ali ako ima neko iz iskustva neku dobru kombinaciju neka predlozi.

Hvala

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od BojanM » nedelja, 6. apr. 2014. u 01:41h

Oprosti, nisam dobro razumeo šta si hteo da pitaš.

Zbunio sam se jer pominješ pločice, koje se menjaju kod disk-kočnica, dok su paknovi (pakne) potrošni deo kod doboš-kočnica, pa jedno sa drugim u principu nema direktnu vezu. Kod doboša su, dakle, paknovi ti koji se menjaju kada dotraju. Naravno, i sami diskovi odnosno doboši se troše i posle nekog vremena ih treba promeniti, ali to bi trebalo da se pogleda - bilo ti sam, ako umeš, ili neko drugi za tebe - pa da se utvrdi da li je došlo vreme za njihovu zamenu.

Što se tiče preporuke za određene marke, to ću prepustiti onima koji su u skorije vreme uzimali te delove i/ili znaju šta može od kvalitetnih delova da se kupi kod nas.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od Dragomir » nedelja, 6. apr. 2014. u 08:10h

Diskove I plocice stavi DELPHI (nema problema) U Nisu ima poslovnica Euro Auta
Na dobos kocnicama moze svasta da se menja.Najcesce pakne,cilindri I sajle rucne.Pri samoj demontazi moze doci do pucanja zadnjeg lezaja tocka pa moras biti spreman I za to .U vrlo malo slucaja je dobos za zamenu.
Sto se tice proizvodjaca pakni stavi kvalitetnije(DELPHI ili TEXTAR)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od oristic » nedelja, 6. apr. 2014. u 12:22h

Komsija, ja sam menjao sve sem dobosa i stavio sve Delphi iz Euro Auta. U principu sam zadovoljan, ali sam primetio da kod intenzivnijeg kocenja, recimo neki losiji put sa gomilom rupa i krivina kocnice hoce da pocnu da cvile - ne mnogoi ne glasno ali se cuju. Vratio se kod majstora, a on je odmah prihvatio da mi umesto kako kaze tvrdjeg Delphija stavi nesto mekse, ali da cu plocice i pakne menjati na 10 000 km, pa sam odustao.
Kod klasicne normalne voznje je sve OK.

Avatar korisnika
NesaNis
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 6. apr. 2012. u 13:44h
Lokacija: Nis

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od NesaNis » nedelja, 6. apr. 2014. u 13:36h

Hvala na savetima, diskove cu uzeti Delphi a za plocice moram da razmislim, ako se ove mekse menjaju na 10000km onda bi morao da ih menjam svake godine. A za dobose ce majstor da kaze da li su za menjanje ili ne.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od Dusan64 » nedelja, 6. apr. 2014. u 13:47h

Uzmi Delphi plocice. Ja sam uzeo sve Textar osim plocica,i zajebo sam se. Tvrdo ko djavo,spalile mi disk.

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Focus 1.6 16V 2003 - kocnice opet :)

Poruka od shakalkv » nedelja, 6. apr. 2014. u 22:43h

Ja sam uzeo plocice Motorcraft 50e komplet prednjih. Za sada nemam zamerki posle 800km. Sto je najbitnije ne cvile ni najmanje a tog zvuka se uzasavam :)

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“