Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
dFord
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 28. sep. 2011. u 08:21h
Lokacija: Doboj

Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od dFord » subota, 29. mar. 2014. u 15:41h

Ovako, došlo vrijeme da se mjenja remenica radilice, šapener i sve ostalo što ide... Čuje se u leru gotovo redovno... i kada se da gas i pusti onda par sekudni sve poskakuje.. Sada trebam misljenje za dijelove: Febi remenica radilice 115KM, CORTECO 195,
INPERGON (ako sam dobro zapisao) 140KM.... šapner Ruville 175KM, ostali roleri i remen INA oko 80km. Unaprijed Hvala
Poslednja izmena: BojanM, na dan subota, 29. mar. 2014. u 16:12h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Druga identična tema je obrisana, ne dupliraj poruke

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od Dragomir » subota, 29. mar. 2014. u 18:34h

Dayco remenica DPV1041(prva ugradnja) I SKF set VKMA34030(prva ugradnja)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od bojcistv » subota, 29. mar. 2014. u 21:21h

Ako ne možeš naći remenicu Dayco uzmi Corteco. Veoma kvalitetna marka. Ne bi me čudilo da je u Ruville-eovom setu spakovan SKF.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

dFord
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 28. sep. 2011. u 08:21h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od dFord » nedelja, 30. mar. 2014. u 00:56h

Kupit ću Corteco, našao sam na par foruma da su ljudima nove Febi remenice brzo prolupale i sa zamjenjenim španerom tako da...

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od novi81 » nedelja, 30. mar. 2014. u 15:57h

Koji su simptomi kad ode remenica radilice? Ja sam mijenjao samo pk set. Nisam remenicu dirao.
Povremeno mi se javi neka čudna vibracija na leru a ne mogu da skontam šta je izaziva.

Sent from my LT30p using Tapatalk 2

dFord
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 28. sep. 2011. u 08:21h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od dFord » utorak, 1. apr. 2014. u 16:52h

Pa trese se u leru, često bruji i ponekad kao da se će ugasti. Zamjeno sam sve, SKF-ov set i Coretco remenica i auto opet radi noramlno kako bi i trebao... Samo sam izgubio živce, mehaničar u 50im, a već zaboravlja šarafe i nije naročito stručan! cekicko

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Mondeo mk3 remenica radilice i španer

Poruka od novi81 » četvrtak, 3. apr. 2014. u 15:21h

dFord piše:Pa trese se u leru, često bruji i ponekad kao da se će ugasti. Zamjeno sam sve, SKF-ov set i Coretco remenica i auto opet radi noramlno kako bi i trebao... Samo sam izgubio živce, mehaničar u 50im, a već zaboravlja šarafe i nije naročito stručan! cekicko
Ok mene zeza isključivo kad je dobro vruć. Osjetim negdje nesto vibrira a nikako ne mogu da skontam izvor .
Nekad kad odvezem dužu relaciju tipa 50km kad ga ostavim na leru zna da se nekako "stresa " kao da preskoči klip.
Vuče apsolutno normalno ali recimo na semaforu zna da zatrese.
Kontam da remenica možda ne zeza kad se ugrije, možda se guma odlijepila sa nje. Nešto slično mi je bilo na drugom autu.


Sent from my LT30p using Tapatalk 2

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“