Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Servo pumpa Mondeo Mk3

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

amandic
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 6. avg. 2009. u 12:23h
Lokacija: Beograd

Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od amandic » četvrtak, 18. jul 2013. u 15:53h

Pozdrav svima!

Na poslednjem redovnom servisu od pre sedam dana majstor je uocio da je nivo servo ulja znacajno ipod minimuma. Doliveno je nesto manje od 0,5 l.
Pri tome, nisam primetio neku znacajniju razliku na volanu sto se tice tezine manevrisanja.

Ispod servo pumpe uocili smo tragove curenja, sto navodi na potencijalnu zamenu/reparaciju pumpe. U proteklih sedam dana uobicajene gradske voznje nivo servo ulja se ne pomera.
Zanima me da li je reparacija servo pumpe (i naravno u kom servisu) zadovoljavajuce resenje ili kupovati novu.
Takodje, obzirom da je rec o kilometrazi od 225 000 km, da li se na ovoj kilometrazi menja vodena pumpa koja se nalazi na istoj osovini sa servo pumpom.

Hvala

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od oristic » četvrtak, 18. jul 2013. u 15:58h

Pa zavisi kada je poslednji put menjana vodena pumpa, njena zamene obicno ide u paketu kad se radi veliki servis, pa predpostavljam da je menjana do sad, nekad...?

amandic
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 6. avg. 2009. u 12:23h
Lokacija: Beograd

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od amandic » četvrtak, 18. jul 2013. u 16:04h

Auto vozim poslednje 4 godine i presao sam 65000, ja nisam menjao vodenu pumpu, sto znaci da verovatno nije menjana do sada.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od oristic » četvrtak, 18. jul 2013. u 16:21h

Da li si ti radio veliki servis na svom autu, tj. da li si menjao zupcasti i spaner zupcastog, bar?
Ocekujem da se ipak jave ljudi koj ipoznaju TDCI i intervale zamene!

amandic
Poruka: 3
Član foruma od: četvrtak, 6. avg. 2009. u 12:23h
Lokacija: Beograd

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od amandic » četvrtak, 18. jul 2013. u 18:33h

Na TDCi motoru kod mene je lanac a ne zupcasti, koliko znam on se ne menja bez potrebe. Do sada sam praktikovao servisne intervale na 10.000 i menjao sve sto je po redosledu zamene (u FS Ljubinko)
No svejedno, primarno me zanima iskustvo i savet u vezi servo pumpe. Naime, u servisu Radovic u Zemunu nude reparaciju servo pumpe za 120-150 eur ukljucujuci skidanje i ugradnju. Sa druge strane, nova je u GM oko 300eur, pod uslovom da im se odnese stara.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » četvrtak, 18. jul 2013. u 19:04h

nema mondeo zupcasti, vodena pumpa se menja kad propadne (kad krene da pusta vodu)

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » četvrtak, 11. dec. 2014. u 11:46h

Pozdrav svim clanovima

Video sam otvorenu temu pa da se nadovezem da ne otvaram novu. Imam dilemu. Procurela mi je servo pumpa mondeo MK3. Odem kod majstora, skine je i utvrdi da je procurila na spoju, tj dihtungu koji se ne menja. Strahovito pisti, stenje, zavija... Nemam pojma, neki cudan zvuk. Za dve nedelje svakodnevne voznje isgubio sam ulje od max do min. NIje neka kolicina ulja ali me nervira zvuk.

Zvao sam na desetine firmi koje remontuju pumpe i saznao da se ta pumpa tesko remontuje, ima neki specijalni dihtung. Nasao sam samo dva servisa koji to rade, Radovic, Zemun i servis Savicic, Ugrinovci.

Konktertno pitanje za clanove koji su radili remont servo pumpe.
- Gde su radili i iskustva
- koliko je trajala pumpa posle reparacije


Ne bih da se zalecem i dajem pare nekim sarlatanima. Procitao sam neke komentare za Radovic i nisu bas najbolji ali nigde ne mogu da nadjem nista o servisu Savicic. Inace, cene su veoma sarolike, polovna od 100-130€, nove od 180-280€ (180 neki sumnjivi proizvodjac 280 navodno original). Remont pumpe Radovic 130€ sa demontazom i montazom, Savicic 110€. Razlika u ceni nije neka ali je mozda u kvalitetu. Inace oba servisa daju pisanu garanciju od godinu dana. Kupiti polovnu pumpu je po meni mnogo rizicnije jer nema garanciju, sigurno je presla preko 150.000km, znaci na izdisaju i moze da crkne za mesec dana i sta posle???

E sada treba biti pametan i odluciti, pa trazim malu pomoc clanova koji su radili remont. U ponedeljak bi trebao da idem da resim to pa ako bi mogao sto brzi odgovor.

Hvala unapred. :D
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od darko darko » četvrtak, 11. dec. 2014. u 12:01h

e zovi gagija, pitaj koliko je kod njega nova, on ima iskustva koje traju koje ne, veliki protok u servisu ........
pa onda tek odluci dali ces da repariras, nosmalno, ako nije velika razlika, odluci sam!
ako budes radio reparaciju obvezno garanciju napismenu......
polovna, mmm, bolje polovna sveze skinuta, mada i ona macka u dzaku ....

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » četvrtak, 11. dec. 2014. u 12:20h

dajte ljudi sta je problem napraviti taj dihtung..smejurija

meni bali al za po godine mi spadne nivo sa max na min, tj 25.000 km, i obavezno da se uradi novi spoj za hidraulicno crevo jer hoce brzo posle skidanja da strada pa vas moze ostaviti negde, a pumpa ostane suva i ona strada..ja tek planiram to da radim..

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » četvrtak, 11. dec. 2014. u 12:39h

Hvala na brzim odgovorima, meni bas sisti, pisti... @darko, ne znam ko je gagi, ako bi bio ljubazan da mi prosledis kontakt telefon.

Razlika u ceni je velika, reparirana 110€ sa montazom i demonatzaom a nova oko 280€ + demontaza stare i montaza nove oko 30€ sto mu dodje 310€. Razlika 200 jevrejica. Ako uzmem neku zamensku (mislim da je indija ili kina) ona je 180€ + 30€ montaza. Sa tim sto za novu imam garanciju 2 god a za repariranu 1 god. Sve pod uslovom da se reparacija odradi dobro. Prijatelj radio na nekom renoovom kombiju reparaciju serva i evo 7 god mu radi bez problema.

Zato sam u nedoumici.

;)
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8993
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od van » četvrtak, 11. dec. 2014. u 12:50h

Мени на фокусу се чује пумпа смао када мотам волан , али се баш чује , као виљушкар . Тако је било са 150 000 , када сам узео ауто , тако је и сада са 200 000 км . Додуше ауто не губи серво уље , тако да сам ту миран . Сложио би се са Милано , у чему је проблем да се напраи дихтунг ? Како га је фабрика монтирала , ако не може да се замени . Све што је састављено , да се раставити , али вероватно мајстор ће да каже то се не мења . Па како онда може да се ремонтује , ако квар остане присутан ?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od dule0911 » četvrtak, 11. dec. 2014. u 16:22h

Ovo me podseti, mogao bih da proverim nivo servo ulja, nisam odavno hahaha
Od kako sam uzeo fiestu nekako ne razmisljam o toj bocici, pa zaboravio i na Mondeu da pogledam lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » četvrtak, 11. dec. 2014. u 19:42h

Verujete, samo dva servisa remontuju tu pumpu, zvao preko 15 njih. Niko ne radi, kazu ima neki zajebam dihtung, mnogo tanak, bla, bla... Mislio sam da ce neko ko je vec radio remont da se javni sa iskustvima. Na pumpi se lepo vide srafovi za rasklapanje, ali izgleda da se taj dihtung ne prodaje posebno i onda ovi sto repariraju nemaju sta da stave na to mesto. Za ostale automobile verovatno ima dihtunga ali ford izgleda nece da prodaje taj dihtung. Meni bas tandrlja, skripi, grebe... Dopunio ulje prekjuce, jos uvek imam, ali me nervira taj zvuk.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » četvrtak, 11. dec. 2014. u 19:45h

Ma svaki bre krsten auto servis moze da ti predihtuje pumpu..nemoj da te plase,

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » četvrtak, 11. dec. 2014. u 20:07h

Milane, veruj mi, nece. Firme koje samo rade remont pumpi i letvi ne rade ovu pumpu. Niko od njih nije gadljiv na pare ali jednostavno ne rade bas zbog pomenutog dihtunga koji veoratno ne mogu da nadju. Kazu probali, ne mogu da urade kvalitetno, vracali se ljudi i odustali. Samo servisi Radovic i Savicevic rade remont. Izgleda da cu morati da bacim na kocku 100€ i probam kod Savicevica jer ovaj drugi ima dosta negativnih komentara na netu, Ljudi prosli golgotu kod njih.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » četvrtak, 11. dec. 2014. u 20:42h

pricam ti za auto servis, onaj koji ti odrzava auto..

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » četvrtak, 11. dec. 2014. u 21:45h

Nemam jos servis koji mi odrzava auto posto sam ga uzeo pre 2 godine i nisam imao potrebu da idem nigde. Inace naletao sam na par prevaranata, koji rade samo fordove i pokusali da me ojade za zamenu remenice radilice. Jedan mi je trazio 12.000din da mi zameni remenicu, a nije hteo da mi kaze koji je proizvodjac "da ja ne bi nasao na internetu???? ali je to nabolja nemacka marka", rece on meni. Kasnije saznam da je hteo da mi uvali Swag koji sam platio 6000 din i zamenu 800din za njegovih 12.000din.

I ne moze svaki servis da predihtuje pumpu kao sto ti kazes, zato sto u njoj ima jos delova koji treba da se zamene sem dihtunga. Ono sto sam uspeo da saznam je da ima jos jedan semening, zadnji, kako mi rece majstor, video sam da ima neki lezaj i mozda jos nesto unutar pumpe. Zato i postoje ljudi koji samo rade reparaciju servo pumpi. Nisam pristalica majstora koji "sve znaju" i "poznaju svaku marku automobila".

Izgleda da sam ja jedini u Srbiji koji ima problem sa servo pumpom i bicu jedini koji je remontovao hahahaa, salim se naravno. :D
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » četvrtak, 11. dec. 2014. u 22:01h

ja ti kazem kako jeste a ti radi kako volis..:)

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » petak, 12. dec. 2014. u 18:50h

Milane, jel ti nije tesko da pitas svog majstora koliko bi mi naplatio remont pumpe i da li daje garanciju. Ako je OK, mozda mi je bolje da je skinem i posaljem mu brzom postom. Hvala
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od milan_gt » petak, 12. dec. 2014. u 21:37h

jedan mi je trazio 50€ sa skidanjem dihtovanjem, montiranjem i uljem a ovaj servis gde ja odrzavam mi kaze lako cemo to resiti, racunam da je ispod tih 50€ al ti opet kazem da se raspitas kod sebe..

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od zzmen » utorak, 16. dec. 2014. u 18:33h

Juce uradio remont servo pumpe, so far so good. Kao da volan ide malo lakse, kada smotam pun do daske nista se ne cuje, bukvalno nista, kao da ne vrtim volan, pri motanju ranije kada dodjem skoro do kraja, mislim pun volan, imao sam mali otpor na volanu, pa sam znao da mi je pun volan blizu (znate na sta mislim), sada nemam, motam bez ikakvog napora do punog volana. Sada ostaje da vreme pokaze da li ce negde da propiski pumpa, a nadam se da nece :D .

Inace, vlasnik servisa, ljubazan, zeli da poprica, pojasni, veoma prijateljski raspolozen. Usput mi je i kais bio zreo za menjanje, covek ima rezervne delove, zamenio kais for free. Kao sto je i obecao cekala me je pisana garancija od godinu dana i fiskalni racun.

Nadam se da ce sve biti u redu. :) Ko zeli mogu da mu dam kontakt servisa.

:woohoo:
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
Munjeni
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 9. feb. 2012. u 18:18h

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od Munjeni » ponedeljak, 11. maj 2015. u 11:55h

ZZMEN I ja imam isti problem sa servo pompom I istu dilemu kao sto si ti imao. Molim te posalji mi kontakt tog servisa I tvoje dosadasne iskustvo kao I koliko te je izasao remont. Unapred HVALA
Munjeni

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 21. dec. 2015. u 11:57h

Da ne otvaram novu temu malo pre sam menjao kais za servo i vodenu pumpu.
Stari je bio pri kraju pa sam zato promenio.
Medjutim morao sam i pored olabljivanja kaisa da skinem i onaj donji deo gde ide kais(valjda se zove spaner ili nemam pojma) jer ovako sam kais nije hteo da udje nikako kao da je za milimetar manji od onog starog ili se stari malo olabavio(produzio) a ovaj je nov pa zbog toga.Mada siguran sam da je kais odgovarajuce dimenzije.
E sad cim sam stavio taj drugi nov naravno upalio sam auto i sve je bilo ok.
Dok sam skupio alat i oprao ruke proslo je jedno 15 mini rekao ajde da ga probam, jednu test voznju kad ono auto nije hteo da upali odnosno samo se culo cak cak Kao da je akumulator slab.
E sad mene zanima da li posto je kais malo stegnut vise nego onaj stari sto je bio stegnut da li mora da se olabavi odnosno da li ovako stegnut zahteva malo jacu struju da okrene kais i upali auto.
Ne znam mozda lupam ali to mi je palo na pamet.
Mozda zato nece da upali mada je upalio cim sam zamenio kais i lepo je radeo.
A sada nece pa sam stavio akumulator malo da se dopuni.
Ali ne znam da li mora kais da se olabavi malo?
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od mbole » ponedeljak, 21. dec. 2015. u 13:15h

Kais nema sanse da zaustavi anlaser (mozes ceo auto da teras anlaserom, kamoli jedan kais).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Servo pumpa Mondeo Mk3

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 21. dec. 2015. u 14:38h

Ok hvala mbole sada samo sto sam upalio auto sve je u redu.
Zbunilo me je samo zasto mi je akumulator zakucao za tako kratko vreme.
Punio sam ga 3-4 sata i sada pali ponovo.Kais se lepo obrce probao test voznju sve je ok.
Proverio punjenje ide na 14.25
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“