Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Izbor filtera

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
peke
Poruka: 61
Član foruma od: utorak, 11. jun 2013. u 18:18h
Lokacija: Leskovac

Re: Izbor filtera

Poruka od peke » sreda, 25. mar. 2015. u 16:26h

Jel ima neko iskustva sa COOPERS FIAAM filterima,kakvog su kvaliteta ?

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Izbor filtera

Poruka od bojcistv » sreda, 25. mar. 2015. u 18:51h

To su filteri Sogefi grupe. Nisu losi koliko ja znam. Oni drze i Purflux a to su odlicni filteri. Ja sam prve filtere na svom autu imao FRAM koji je takodje njihov brend. Nisu losi bili.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Izbor filtera

Poruka od Neša » sreda, 25. mar. 2015. u 22:10h

Kakvi su Müller filteri,drži ih sada euroauto..?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

prlec88
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 20. maj 2015. u 00:55h
Lokacija: Subotica

Re: Izbor filtera

Poruka od prlec88 » sreda, 3. jun 2015. u 15:51h

Pozzz ljudi,

Šta mislite o ovim filterima za 2003 Focus 1.8 tddi 55kwh ?

Slika

i koje ulje preporučujete?

Hvala!

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Izbor filtera

Poruka od acadimke » sreda, 3. jun 2015. u 17:40h

Ulje ford formula 5-30, filteri su ok.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Izbor filtera

Poruka od Lale » sreda, 3. jun 2015. u 17:49h

Ja sam za Mann, Mahle.Lično sam imao problem sa flterom za gorivo za Mondeo (ubedio me prodavac da je filter odličan - a meni se žurilo), jer su cevčice iz filtera bile za jedan deseti mm deblje, a što je bilo dovoljno da mi pri sledećem menjanju procuri goriivo na O-ring gumicama.Ot tada kupujem samo proverene Marke - a koje sam naveo.Više nemam taj problem.
Slika Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Izbor filtera

Poruka od milan_gt » petak, 2. okt. 2015. u 19:55h

koja je fora sa Hengst filterima, da kazem da im se cena krece u rasponu od duplo jeftinije pa na dalje u odnosu na Mann, a vodi se kao dobar proizvodjac ono rade OE filtere za vagena valjda, ne bih da menjam samo me zanima :wtf:

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Izbor filtera

Poruka od SimkeFordMK3 » petak, 2. okt. 2015. u 20:26h

Moje mišljenje je da ima je politika prava... Jesu skuplji od konkurencije jer vrede više, a ne deru kao Mann jer žele više da prodaju uz to idu sa manjom zaradom u startu... :)
Nadam se da ne grešim... :D mnoga iskustva to i potvrđuju...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Izbor filtera

Poruka od milan_gt » petak, 2. okt. 2015. u 20:33h

A kako Manu nije prava politika a ovima jeste? :)

I kako da imaju istu cenu ko neki drugi iz srednje klase, kako to pa oni najpametniji :) nesto mi tu ne stima

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Izbor filtera

Poruka od SimkeFordMK3 » petak, 2. okt. 2015. u 20:37h

Pa Mann ima politiku da "odere" one koji vole da plate.. Pod navodnicima zato što daju kvalitet ali dooobro ga naplate.. A nemoj misliti da za male pare ne možeš da kupiš kvalitet... A ni Hangst nije baš jeftin... Od svih ostalih je skuplji...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Izbor filtera

Poruka od milan_gt » petak, 2. okt. 2015. u 21:02h

Dobro tako i trgovci pricaju :D

Al evo npr, danas kupio drugaru za mali servis audiju A6 2.0 tfsi 170ks

Filter ulia Mann 1.200 din a Hengst 450 din zar nije nesto sumnjivo mnogo :)

Nisam poredio cene za vazduh i gorivo, sve iz kit komerca

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Izbor filtera

Poruka od SimkeFordMK3 » petak, 2. okt. 2015. u 22:30h

Pa misliš li da jedna membranica koja proizvodnju ne košta više od 10din da trrba da košta 1200.. meni je to sumnjivije... :D :D
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Izbor filtera

Poruka od milan_gt » subota, 3. okt. 2015. u 00:14h

To je prosto smejurija od cene, ja filter sa tom cenom necu na autu pa ga hvalio kolko hoces :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Izbor filtera

Poruka od milan_gt » sreda, 28. okt. 2015. u 00:04h

Neki dan drug slucajno nadje velike metalne opiljke (lokne :) ) u filteru nafte za tdci mondea ali u NOVOM filteru, neugradjenom, u pitanju je Hengst, ispali sami i neke je sam izvukao..kit komerc radnja, zamenili mu za mann..toliko o zaebanom kvalitetu za male pare..

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Izbor filtera

Poruka od Markedjani » sreda, 28. okt. 2015. u 00:47h

za 1500 kinti pošto košta original motorcraft filter goriva ( za moj auto)... neću ni da razmišljam o drugom.

Eventualno Mann... sa njima isto nema greške.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Izbor filtera

Poruka od novi81 » četvrtak, 29. okt. 2015. u 09:18h

Ko hoće Mann za manje para nek kupi Unico. Unico je počeo kao licencna proizvodnja Mann-a a od 2005 su u vlasništvu Mann-a.
U istoj fabrici se takođe proizvode i Mann i Unico filteri.


Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izbor filtera

Poruka od mbole » četvrtak, 29. okt. 2015. u 11:41h

To sto se prave u istoj fabrici, ne znaci da su isti.
Nekada sam radio u zastavinoj fabrici kamiona. Pravili smo zadnji most za mali OM. Iako je pravljeno u istoj fabrici, cak na istoj liniji, oni koji su isli za Italiju su se ozbiljno razlikovali od onih za nase trziste.

Vlasnici Mann-a nisu blesavi, i jako dobro znaju da kvalitet nekog "podbrenda" koji je jeftiniji, ne mora i ne sme da bude isti kao kvalitet njihovog glavnog brenda. Inace... kome bi prodali glavni brend.
Posto su oni u ovoj prici da zarade, a ne da budu fine devojcice, to znaci da ce u jeftinije filtere ici i jeftinije komponente, imace vecu toleranciju prilikom obrade... sve ono sto je potrebno da bi se skinula proizvodna cena.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Izbor filtera

Poruka od bojcistv » četvrtak, 29. okt. 2015. u 11:52h

Nije to tako jednostavno kako ti mislis Mbole. Ne mora da znaci da su isti ali isto tako ne mora da znaci da nisu!
Barem nije u auto industriji danas. Masu proizvoda za poznate marke prave druge no-name fabrike kojima je najveci problem to sto nemaju ime! Recimo, za Lemforder masu pozicija ovjesa pravi spanski RTS koji nije ni upola toliko poznat kao Lemforder i ne moze da naplacuje svoje proizvode kao oni. Ambalaza kosta :).
Unico je van ovih prostora potpuno nepoznata fabrika i Mann moze ladno da pakuje njihove proizvode u svoju ambalazu i da ih prodaje pod svojim imenom gdje god to hoce jer ih radna snaga i troskovi poslovanja za proizvodnju filtera u Tesnju kostaju 5 puta manje nego negdje na zapadu, tako da mogu da zadrze nivo tehnologije proizvodnje na istom nivou upravo zbog ustede na prethodnim stavkama a ne toliko zbog ustede na materijalima. Da ne pominjem cinjenicu da im tamo radi koliko toliko obrazovana i pismena radna snaga koji su malo ispod prosjeka za njihove radnike u EU zemljama.
Da ne pominjem praksu da se masa filtera uopste ne proizvodi u njihovim fabrikama nego ih kupuju od drugih fabrika. Bosch je najveci proizvodjac filtera goriva na svijetu i masa njihovih filtera se prodaje pod imenom drugih proizvodjaca, dok se masa ostalih Bosch-ovih filtera uopste ne pravi u Boschu nego samo pakuje u njihovu ambalazu. Funky bussines.
Jednostavno ne isplati se praviti sve za sve tako da je jako tesko govoriti o porijeklu i kvalitetu neke robe samo na osnovu pakovanja. Istina je da ja nikada nisam cuo ama bas nijednu zamjerku na Unico filtere. Da samo napomenem da kostaju isto kao i Bosch (barem sto se tice filtera goriva) tako da se ne moze govoriti o nekom jeftinom filteru.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Izbor filtera

Poruka od mbole » četvrtak, 29. okt. 2015. u 13:30h

Nisam ni rekao da obavezno nisu isti, samo da ne znaci da su isti.
Daklem slazemo se :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Izbor filtera

Poruka od novi81 » četvrtak, 29. okt. 2015. u 15:08h

+1

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
ljuba.b
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 09:22h
Lokacija: Beograd

Re: Izbor filtera

Poruka od ljuba.b » petak, 18. dec. 2015. u 12:03h

Ima li novijih iskustava sa filtron filterima?
Na fokusa sam stavio filtron i bas posmatrao lampicu za ulje pre i posle zamene. Pri prvom paljenju je trebalo dve sekunde da ugasi lampicu, a svako sledeće poljenje gasi je momentalno. Koristim filtron na fiatu jtd i renou dci već godinama i nisam imao loših iskustava.
Pisanja ovde na forumu su me pokolebala pa sam zagledao filter pre ugradnje, nisam našao metalne opiljke, filter materijal je gust i lepo složen, ima gumicu na ulasku ulja koja sprečava da ulje iscuri, ima ventil koji premoštava filter u slučaju zapušenja filter medija, doduše drugog tipa nego fordov filter. Pratiću poanšanje pa ću ga menjati ako primetim bilo kakve nepravilnosti.
Filtron sam kupio jer je naj jeftiniji, a nisam imao trenutno para za bolji, ulje je prešlo 10k i preko godinu dana i izgleda dosta loše. Sipao sam total ineo ecs.
focus karavan1.8tdci 2002

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Izbor filtera

Poruka od bojcistv » petak, 18. dec. 2015. u 17:51h

Filtron je unazad par godina u prvoj ugradnji u GM-u zato sto ih je kupio americki Wix. U sustini to nije los filter iako je ranije bilo nekih problema sa filterima vazduha koji su esencijalni za dobar rad turbo motora.
Neki dan sam vidio novi Audi A6 sa filterom polena orginalnim koji je proizveo Filtron. Samim tim nije to toliko lose i mislim da ti nece praviti probleme. BOgami god nas ovamo nije ni najjeftiniji, ima ih i jeftinijih.
Ulje se mijenja nakon godinu dana max bez obzira na predjenu kilometrazu.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
ljuba.b
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 09:22h
Lokacija: Beograd

Re: Izbor filtera

Poruka od ljuba.b » petak, 18. dec. 2015. u 22:39h

Sa puntom 1.9jtd sa napravio 100k k za 6 godina koliko je kod mene, I samo filtron sam stavljao, bio je uvek naj jeftiniji u kit komercu.
Sa filtreom nafte champion na 1.3mjt sam imao problem, gumica koja dihtuje filter je bila pre velika I gorivo je curelo po malo. Tome ia vec desetak godina.

Gde je I ko izricito rekao-napisao da se (svako) ulje menja na jednu godinu? Neki proizvodjac ulja, ili automobile?
focus karavan1.8tdci 2002

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Izbor filtera

Poruka od Ford_III » petak, 18. dec. 2015. u 23:23h

Sta mislite o sportskim filterima za vazduh.Koliko su dobri i da li zaista ovecavaju snagu odnosno kw?
Mada ja cisto sumnjam.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Avatar korisnika
ljuba.b
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 09:22h
Lokacija: Beograd

Re: Izbor filtera

Poruka od ljuba.b » petak, 18. dec. 2015. u 23:45h

Znam iz iskustva da povecavaju buku. I zato imas osecaj da auto bolje ide. Na stoperici isto kao sa obicnim filterom. Makar sam ja takav slucaj imao na opel kadetu gsi.
focus karavan1.8tdci 2002

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“