Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od milan_gt » petak, 17. maj 2013. u 12:44h

Ratibor piše: Mene samo zabrinjava to da mi neko prodaje maglu...da placam duplu,troduplu.. cenu a dobijam placebo efekat.
to je taj sindrom :D

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Markedjani » petak, 17. maj 2013. u 13:24h

Да да,тај фазон... не види се одма драстична нека разлика.

Тек кад би се куповином крш филтера догодила нека детонација у виду нуклеарне печурке,тад би се засигурно могло рећи да је тај филтер лош. Дотад,живели крш и јефтини филтери :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od milan_gt » petak, 17. maj 2013. u 13:34h

:rotfl: :rotfl:

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Ratibor » petak, 17. maj 2013. u 16:42h

Neki uporedni test? Istrazivanje koje potvrdjuje vase tvrdnje?
Nije dovoljno samo biti duhovit i prosipati dosetke.
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od BojanM » petak, 17. maj 2013. u 16:58h

Meni se čini da je teret dokaza na onome ko iznosi suprotstavljenu tvrdnju... tj. gde su uporedni testovi koji dokazuju da je to prodavanje magle?

Nemoj pogrešno da me shvatiš, svako ima pravo da bira za sebe što mu je volja i da shodno tome uživa u uspehu i/ili trpi posledice, ali ako je potrebno dokazivati nešto široj publici - koji dobar razlog možeš da mi ponudiš da uzmem u obzir tvoju (ili bilo čiju) tezu naspram onoga što je fabrika propisala kao pravilno održavanje?

Uzgred budi, samo su retorička pitanja, ne očekujem odgovor... samo ih navodim kako bi eventualno sagledao stvari i sa druge strane.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Markedjani » petak, 17. maj 2013. u 17:20h

Имаш на јутјубу пун куфер упоредних тестова лоших и добрих филтера.

Згрануо би се колика је разлика рецимо између доброг и крш филтера за гориво за дизелчине... разлике у ценама по пар хиљада динара,немогуће да за пар хиљада динара разлике наплате само маглу?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Ratibor » petak, 17. maj 2013. u 18:10h

Ja ne iznosim suprotstavljenu tvrdnju nego se samo pitam kako je moguce da recimo techneco filter za moj 1.4 tdci kosta preko 2500 dinara (i to je ujedno najjeftiniji kaoji se moze naci za tdci motore) a filter techneco (znaci isti proizvodjac) za lagunu kosta 450 din.
Ja uopste nisam vodio temu u smeru original vs najjeftinija zamena. Sustina je bila zasto su filteri za moj 1.4 tdci motor tako skupi.
A za te testove pogledacu na yt bas da vidim kakvi su to revolucionarni sistemi primenjeni u ovim originalnim filterima.
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od milan_gt » petak, 17. maj 2013. u 18:14h

zato sto laguni ide ulozak..vidi razliku onde gde tebi ide ulozak a laguni jok, filter ulja cini mi se..

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od bojcistv » petak, 17. maj 2013. u 19:11h

Ta razlika je kao sto kaze Milan. Ulozak je mnogo jeftiniji.
U svakom slucaju ako kupujes filtere kupuj provjerene marke kod ovlascenih zastupnika. Tesko da ces naci neki relevantni test o kvalitetu filtera bilo kojih.
Znaci drzati se iskustvene metode prilikom izbora jer su godine koriscenja nekih marki filtera rekle svoje o njihovom kvalitetu. Ja ti preporucujem Bosch, Mahle, Mann, UFI, Purflux, Tecnocar (prva ugradnja za FIAT/ALFA ROMEO). Recimo moj orginalni filter koji kupis u ovlasenom servisu je Bosch-ov. Pa ti vidi.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od BojanM » petak, 17. maj 2013. u 22:50h

Ratibor piše:Ja uopste nisam vodio temu u smeru original vs najjeftinija zamena.
OK, diskusija je odlutala u tom smeru i nadovezao si se na nju pitanjem o uporednim testovima, pa sam pretpostavio da si o tome govorio. Ako sam pogrešio, praštaj.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Rankofocus » petak, 17. maj 2013. u 22:53h

pa recimo ako je jeftiniji i bolji od fiata,mercedesa,tojote..,.,. nego od forda prebudzi ,kupi se celo kuciste od tog auta i ubudzi :ford:

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od Ratibor » subota, 18. maj 2013. u 11:37h

Najzad da se razumemo thumbsuph Znaci dilema resena, sad mogu da se ljutim na peugeot/ford koji je nasao lep nacin da sisa ovce i nadoknadi razliku za ono jeftino ulje
Moj ford stari nikad se ne kvari

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od bojcistv » subota, 18. maj 2013. u 11:40h

To ulje nije jeftino. Ali nije ni preskupo. Negdje u sredini.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od novi81 » petak, 20. sep. 2013. u 21:51h

Ja sam stavio ashiku na mondea mk3. To je trenutno bilo na stanju. Drugo mi se nije dalo čekati,kad već mijenjam ulje da izmjenjam i filtere. Nije nešto posebno skup oko 12-13€ otprilike pola cijene Bosha.
Firma bi trebala biti japanska a valjda ih za Evropu prave u Italiji.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od kemo993 » četvrtak, 4. avg. 2016. u 16:03h

Vladan piše:Eto, ima i Ford. Meni je, na prethodnom malom servisu, majstor pronasao da je, prilikom pretrhodnog menjanja filtera, taj kabl ostao neprikljucen. Majstori. U knjizici pise (1.4 TDCi 2006) da se filter menja pri svakom drugom redovnom servisu, a pri onim izmedju da se ispusta nakupljena voda.
Može li kratak opis kako se ispušta nakupljena voda iz filtera goriva. Kod mene je Fiesta 1.4TDCi, 2006. godište. Nađoh da se neki šaraf odvrne i onda sa dna filtera kroz neku cjevčicu ističe nakupljena voda. Cjevčicu (ili nešto što mi liči na mjesto odakle može da teče voda sa dna rezervoara) sam locirao - ali šaraf ne mogu. Skidao sam metalni držač filtera naravno.

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: 1.6 TDCi (90 ks) filter goriva

Poruka od kemo993 » petak, 19. avg. 2016. u 13:59h

Danas sam uspio uraditi ispuštanje nakupljene vode, ta 'cjevčica' koja mi je ličila na mjesto odakle izlazi voda je zapravo i šaraf koji se može rukom odvrnuti i voda počinje da teče.

Nakon što sam odvrnuo mala količina mi je odletila pored posudice u koju sam planirao skupiti tu tečnost, pa nisam vidio na šta je ličila. Ostatak koji je sam od sebe izašao, cca. 50ml je bio 'providno plav' i u sebi je imao vidljive neke nerastvorene mjehuriće. Bilo mi je čudno što je tako malo iskapalo (prešao 10.000km sa tim filterom) pa sam druklicom za ručno navlačenje goriva u filter pumpao, a tečnost je ponovo pomalo izlazila na taj otvor. To što je izlazilo je malo mirisalo na dizel gorivo i bilo blijedožute boje.

Jesam li trebao to nastaviti raditi dok ne počne izlaziti čisti dizel, ne znam. Vjerujem da ništa nisam zeznuo, a sad jesam li maksimalno izbacio vodu ne znam. :)
Nakon tog 'tretmana' sam sasvim normalno upalio motor - nema nikakvih problema.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“