Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Čišćenje interkulera?

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Dzohny
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 8. nov. 2011. u 08:40h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Čišćenje interkulera?

Poruka od Dzohny » sreda, 12. sep. 2012. u 08:24h

Moram ovih dana skidati interkuler da bih zamenio četkice na alternatoru, pa sam mislio očistiti ga usput. Čime bi bilo najbolje i koliko dugo sušiti nakon toga? Čitao sam ranije da su ljudi tečnošću za čišćenje kočnica to radili ili benzinom ili samo vodom...

Ako je neko obavljao već, neka na brzaka ispriča proces i rezultat, molim lepo :)

Uzgred, samo da proverim...je l' bi bilo savršeno u redu da gornju od dve izolacije ispod haube/iznad motora isečem od napred do interkulera po sredini, tom širinom? Trenutno su slepljene gornja i donja izolacija i tuda nikakav vazduh ne stiže do interkulera, a to mu je predviđena putanja. :(
Panther Black 1997 Mondeo Mk2 Saloon 1.8 Endura-DE TDI

Loyale
Poruka: 359
Član foruma od: sreda, 22. feb. 2012. u 19:37h
Lokacija: Padinska Skela

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od Loyale » sreda, 12. sep. 2012. u 21:06h

Po opisu mesta gde se nalazi IC pretpostavljam da je Mondeo MK1 ili Mk2.Imas one torexe sto drze IC i selne na crevim i to ti je sva mudrolija.Cistili smo ja i drugar na njegovom Mk1 ali on ne primecuje nikakvu razliku,mozda i njemu ne dobija vazduh jer mu je ta izolacija na haubi nekako sva kilava.Mi smo ga napunili naftom i ostavili malo da odstoji pa smi isprali vodom i posle pola sata vratili i provozali auto.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od milan_gt » sreda, 12. sep. 2012. u 21:49h

zguzvas novinu ili nesto slicno i stavis je na usis interkulera odnosno izmedju te dve izolacije kao sto kazes..da se usis malo otvori..

Tatanga
Poruka: 67
Član foruma od: petak, 28. maj 2010. u 22:04h
Lokacija: BGD

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od Tatanga » četvrtak, 13. sep. 2012. u 09:40h

Ako imas visak vremena za cekanje, prvo preko noci ostavi IC u uspravnom polozaju da iscuri ulje koje se nakupi od uljnih para iz "iberlaufa".
Zatim ga operi, kao sto je napisao Layale, sa naftom ili benzinom. Kada naspes gorivo u IC, probaj da ga muckas. Isperi dobro vodom i ostavi da se voda ocedi, zatim dobro izduvaj IC, ja sam koristio industrijski fen (izduvava i susi u isto vreme). Voda koja zaostane u IC moze da bude veoma stetna za cilindre.
Ako je dovod vazduha do IC dobar, osetices pozitivnu razliku u voznji.
Sto se tice izolacije za haubu, moze da se nadje polovna u dobrom stanju (da nije spljeskan vazdusni kanal za IC) za 20 do 30€.

Dzohny
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 8. nov. 2011. u 08:40h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od Dzohny » četvrtak, 13. sep. 2012. u 09:46h

milan_gt piše:zguzvas novinu ili nesto slicno i stavis je na usis interkulera odnosno izmedju te dve izolacije kao sto kazes..da se usis malo otvori..
Misliš da je loša ideja iseći je, m? Haj' videću da l' je mogu prilepiti tu gornju za haubu ili šta staviti da drži to prohodno... Problem je što mi izgleda da je celom dužinom pala ta gornja, pa bih morao poturati na više mesta... Sutradan ću verovatno sve to, pa videću!
Loyale piše:Po opisu mesta gde se nalazi IC pretpostavljam da je Mondeo MK1 ili Mk2.Imas one torexe sto drze IC i selne na crevim i to ti je sva mudrolija.Cistili smo ja i drugar na njegovom Mk1 ali on ne primecuje nikakvu razliku,mozda i njemu ne dobija vazduh jer mu je ta izolacija na haubi nekako sva kilava.Mi smo ga napunili naftom i ostavili malo da odstoji pa smi isprali vodom i posle pola sata vratili i provozali auto.

Četiri torex t40 i ono U crevo levo, da :) A, da, ako je slepljeno ovo i kod njega, ne čudi da nema razlike, jer džabe interkuler ako nema protok vazduha :/ Nikad nećemo saznati zašto su ga stavili na kraju motora. Mislim da ću kad-tad uraditi ovo - http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... _for_1.8TD


Tatanga, vremena imam, tako da ću ga ostaviti kako si rekao :) A za izolaciju u dobrom stanju... Potražiću kad stignem. Možda taman tad i da zamenim celu haubu, udaran je auto kod prošlih vlasnika pa nije hauba najbolje ispravljena, a i kod jednog fara solidan trougao boje izgleda kao spržen suncem, sasvim izbledeo, verovatno povezano sa prethodnim.

Pozdrav svima! ;)
Panther Black 1997 Mondeo Mk2 Saloon 1.8 Endura-DE TDI

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od montoya » subota, 28. mar. 2015. u 15:29h

Nadjoh ovu staru temu, dosadno mi je a posla i nema bas toliko ova kisa ubija. Rekoh da se malo uposlim i ocistim tj. operem interkuler na mom focusu tdci. Da li je neko ovo vec radio i vidim da je izgleda najbolje oprati benzinom pa vodom i onda lepo osusiti?
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od Lucky » subota, 28. mar. 2015. u 23:23h

Nisov ekoklin

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od zokkii » subota, 28. mar. 2015. u 23:25h

Ja tu vodu ne bi gurao. Ima dobrih sredstava a na kraju može i nafta / možda i najeftiije.

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Čišćenje interkulera?

Poruka od montoya » nedelja, 29. mar. 2015. u 00:00h

Ocistih ga danas, dzabe sam se mucio, tj. nije bio nista specijalno zaprljan ali nema veze... isprao dva puta benzinom pa onda dva puta sa malo vode i izduvao kompresorom. Ostavio sam do sutra da se lepo osusi pa cu ga tek montirati...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“