Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

EGR 1.8tddi

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » utorak, 3. sep. 2013. u 18:46h

To sam i kazao.. mrgreen pa znam da je tesko ali ipak mora dizalica nepristupacno je odozgo...!

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » četvrtak, 3. okt. 2013. u 13:53h

Skorije sam kupio 1.8 tddi i kad god otvorim haubu vidim da curi ulje na EGR ventilu. Zašto? I da li se to može rešiti čišćenjem sprejom ili zatvaranjem ventila?

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » četvrtak, 3. okt. 2013. u 18:12h

Gde tacno curi?

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » petak, 4. okt. 2013. u 12:02h

http://www.dodaj.rs/f/2t/gI/Te7AuXI/img9115.jpg[/img]
http://www.dodaj.rs/f/1g/vj/1VOVLH2d/img9116.jpg

Evo slike gde curi. A zanima mena ovoj drugoj slici od cekga je ovo crevo koje je puklo?

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » petak, 4. okt. 2013. u 12:46h

Ovo prvo ti je izgleda crkla membrana na egr-u pa pusta ulje napolje pod pritiskom,a ovo drugo ti ide na map senzor vrlo bitno kad se to skine auto ide kao da nema turbinu,verujem da vrlo lose ide,kupi gumeno crevo i zameni ga za 60% ce auto da ti ide bolje tu je bilo plastico ali vremenom od toplote istruli i lako puca verovatno je neko muvao i polomio ga.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » petak, 4. okt. 2013. u 14:52h

Sta onda da radim sto se tice te membrane? Jel se menja samo ona ili se menja ceo ventil? A za ovo drugo si u pravu jer imam osecaj kao da mi ne radi turbina i mnogo slabo vuce. Ima li neko posebno crevo i kojih promera treba? I gde se spaja ona tj na sta se kači? Da nije ovde mozda? http://www.dodaj.rs/f/3s/104/LFIAODX/img9118.jpg

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » petak, 4. okt. 2013. u 15:32h

Egr se menja ceo sa usisnom granom nema posebno.Tacno se tu stavlja gde si obelezio to ti je map senzor on meri pritisak usisne grane nema posebno crevo skini ta 2 gumena sto su ostala ponesi i u nekoj prodavnici delova uzmi isto takvo mozes za milimetar sire i navuci na ta dva mesta pa javi da mi kazes kako ide :ford:

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » petak, 4. okt. 2013. u 16:03h

A da li vredi da kupim onaj sprej za čišćenej ventila ili da tražim novi ventil? I koliko košta otprilike? Skinucu ono malo creva sto mi je ostalo a izmericu promer pa cu da pojurim takvo crevce :)

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » petak, 4. okt. 2013. u 16:47h

Nemoj da bacas pare na te sprejeve nema nista od toga,usisna grana se cisti samo kad se skine!Ako je procirio onda moras da nabavis na nekom odpadu polovan egr tj.usisnu granu cene su razne krecu se od 30e-50e a ima i onih sto lupaju kao da prodaju pola motor.Crevo imas u skoro svim prodavnicama delova i nije vise od 200din tako da namesti to u skorije vreme.Za eger prvo isprati tj ustanovi odakle dolazi to ulje skini dzek i crevce za vakum pa lepo obrisi krpom i prati da vidis odakle ce da se sliva pa javi nebi trebalo toliko ulje da izlazi kroz njega.A mozes i ako je crko a nemas pare za bacanje da ga zatvoris. ;)

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » petak, 4. okt. 2013. u 17:16h

E bas ti hvala na informacijama. Crevo ću koliko sutra da pojurim da nadjem a ovo drugo da očistim i da pratim dalje curenje. A za ventil ću da se raspitam kod Sima i Gila u Preljini kod Čačka pa ako budem imao para da zamenim :) A kako moze da se proveri da li radi map senzor a da se ne ide u neki ovlasceni servis?

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » petak, 4. okt. 2013. u 17:29h

Tako crevo resi pa ces da vidis kako ide :ford: ,map ti radi sigurno,imas po netu ili auto dati da isceprkas kako se proverava unimerom mu se mere vrednosti.Bas sam hteo da ti kazem ako ga menjas slucajno kod njih da potrazis.Obrisi ga i prati da vidis odakle dolazi ulje pa javi. thumbsuph

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » subota, 5. okt. 2013. u 13:14h

Stavio sam crevo ali isto plasticno (za 50 kinti) pa nek traje dok traje pa cu opet da ga zamenim sad kad znam sta je :) I ima veeelike razlike! sad me :ford: lepi za sediste :woohoo: :woohoo: A za ventil ću otom potom :D Hvala ti na pomoći! :clap: thumbsuph

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » subota, 5. okt. 2013. u 14:58h

Pa nego sta nego da lepi sitnica a puno znaci...samo gas i cepaj.. thumbsuph a za ventil vidi odakle pusta pa javi... :ford:

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » utorak, 8. okt. 2013. u 12:43h

Evo da javim za ventil... Vozio sam par dana i nigde se vise ne pijavljuje da curi :jeeej: Izgleda da je ono bilo zbog onog creva sto je falilo jer je izgleda izbaciovao garež ili sta već iz izduvne grane pa se skupljalo na ventilu a i sve ostale cevi su mi garave bile a mislio sam da je ulje :D Izgleda da neću morati da menjam EGR :) Iako je auto bio na "velikom" servisu nema ništa dok se stvari ne uzmu u svoje ruke i pitaš prave ljude koji se razumeju u to. Da majstor se razume iole u ono sto radi on bi na prvi pogled video šta mu fali. Hvala ti puno. Sad mi :ford: ide kao strela :D

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » utorak, 8. okt. 2013. u 13:38h

Super mora da ide nego sta!Predpostavio sam da nije do egr vec do crevce koje je ostalo pa je na njega teralo ulje.Moguce je da je taj majstor sto ti radeo servis polomio to crevce.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » utorak, 8. okt. 2013. u 14:10h

Nije on. To sam video da nema jos kad sam kupio auto ali nisam pridavao toliko paznje jer nemam pojma sta cemu sluzi :D Taj problem je sredjen sad cu da se bacim na drugi jer dao bog ima ih gomila na polovnim automobilima :mad:

Dejan Nis
Poruka: 129
Član foruma od: utorak, 7. maj 2013. u 20:14h
Lokacija: Niska Banja

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Dejan Nis » utorak, 8. okt. 2013. u 18:14h

Samo polako...javi ako nesto treba.Poz :ford:

Avatar korisnika
vladista
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 29. jun 2013. u 14:57h
Lokacija: Valjevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od vladista » petak, 25. okt. 2013. u 15:06h

Evo da se i ja nadovezem...i ja sam kod mene pre neki dan na 1.4 tdci zatvorio EGR(iako je radio besprekorno)...samo sam mu otkacio vakum koji ga otvara i to je to....auto osetno bolje povlaci na nizim obrtajima,a potrosnju cemo videti...(za nijansu ima malo nemirniji ler kad je hladan,al kolko bolje sada povlaci,oprosticu mu to :-) )

Avatar korisnika
vladista
Poruka: 45
Član foruma od: subota, 29. jun 2013. u 14:57h
Lokacija: Valjevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od vladista » nedelja, 27. okt. 2013. u 17:07h

Potrosnja se drasticno povecala ...vratio na EGR ventil...primetio i da je radna temperatura nesto visa....Sta li je to? Kad sam vratio funkciju EGR sve se vratilo na normalu

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od nikola_focus » sreda, 30. okt. 2013. u 17:56h

Mozda cu da lupim, ali da li je moguce da se nesto poremetilo u vakuum sistemu kad si skinuo to crevo? Mozda je do toga.

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » četvrtak, 27. mar. 2014. u 16:50h

Da li čistiti EGR onim sprejem za čišćenje EGR ventila? Gledao sam na youtube kako to radi neki lik i hteo bih i ja da ga očistim ali me zanima da neće nešto da se sjebe prilikom toga? Šta se dobija a šta gubi prilikom čišćenja? :wtf:

Avatar korisnika
dusan80
Poruka: 293
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:46h
Lokacija: Banja Luka

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od dusan80 » četvrtak, 27. mar. 2014. u 17:38h

Ako misliš na onaj klip gdje onaj idiot šprica sa sprejom direktno u EGR dok auto radi(rumun neki čini mi se), nemoj to raditi jer nećeš ništa sa tim dobiti. Jedino pravo čišćenje je da ga skineš komplet i onda natenane očistiš. Najbolje ga zablokiraj i mirna Bosna!
Zamalo da se oženim al' srećom zasro' sam na vrijeme!!

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » četvrtak, 27. mar. 2014. u 17:42h

Na taj sam mislio :D Najverovatnije ću tako i da uradim, mislim da ga skinem i očistim. Znam da je bilo hiljadu ovakvih pitanja ovde ali zar se ne povećava potrošnja zatvaranjem ventila? I zar neće više da dimi na auspuhu ako se zatvori?

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od dax92 » četvrtak, 27. mar. 2014. u 17:46h

Bacanje para, ne mozes sprejem lepo ocistiti. Dok ne otvoris i rucno ne ocistis, nista ozbiljnije nisi uradio.

Ja sam probao sprejem, i nista posebno..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Kennym
Poruka: 835
Član foruma od: sreda, 4. sep. 2013. u 14:01h
Lokacija: Kraljevo

Re: EGR 1.8tddi

Poruka od Kennym » četvrtak, 27. mar. 2014. u 17:55h

Znači jednog lepog i sunčanog dana zavrnem rukave i kao odžačar četku u ruke i čisti :D Šta mi treba od alata? Nešto specijalno ili jok? : :D

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“