Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Veliki servis

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » subota, 19. jan. 2013. u 00:11h

dobro veljo i sta zakljucismo na kraju, na kol'ko se menja zupcasti? :D

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Veliki servis

Poruka od veljo_81 » subota, 19. jan. 2013. u 00:21h

ja mijenjam kad kupim auto bez obzira sta mi je prethodni vlasnik rekao i bez obzira ako ima racun od servisa, zasto, zato sto ne vjerujem nikom, al da imam sa stvarnom kilometrazom mijenjao bih onako kako pise u autodati cak kad bi henry ford ustao i groba i rekao nemoj tako, ja bih mu rekao cika henry jedi g, ja za svoje marke radim sta ja hocu :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » subota, 19. jan. 2013. u 00:23h

i na koliko ces da ga menjas?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Veliki servis

Poruka od veljo_81 » subota, 19. jan. 2013. u 00:45h

ama zamijenio sam cim sam kupio auto, naravno da sam otisao sam i kupio da me ne levate, samo platio da nabace remen, s obzirom da nisu stavljali nista od onih specijalnih alata mogao sam i sam, i posto ja prelazim 6-7 hiljada godisnje na tom autu ga vise necu mijenjati kao sto nikad nisam dva puta mijenjao ni na jednom drugom
ispalo je ovde da sam ja skrt na odrzavanju, meni kad ode kugla ja zamijenim obe i obe krajnice i selene i uradim spur da sam miran jer nemam vremena da visim po servisima, ako je amortizer los, zamijenim oba, i zakretace i lezajeve i necu vise na to da mislim, e sad, sto meni auto trosi mnogo i ulazi voda pa posjecujem servise to je nesto drugo, ali ne dam da me levate, radije cu da ih popijem i dam kurvama, od toga se osjecam dobro, a kad me neko iz levati ne mogu da spavam, nebitno za koliko love, bitan je princip, kontas brate

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » subota, 19. jan. 2013. u 00:47h

aaa ja reko ti imas nekog iskustva pa tako pricas..kad na jednim kolima potrosis 9 zupcastih javi se..:)

a sto je najgore neko ce tvoje postove uzeti za ozbiljno, u najgorem slucaju oba tvoja saveta, pa sam uzeti da menja zupcasti i to tek na 200k jer je naravno auto kupio sa 100k ako uopste izdrzi do tad al i ako izdrzi on ce ga uzupciti da bidne belaj..:D

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Veliki servis

Poruka od veljo_81 » subota, 19. jan. 2013. u 10:25h

ma da, moras biti astronaut da zamijenis zupcasti remen, ja zaboravio na taj uslov

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Veliki servis

Poruka od totti » subota, 19. jan. 2013. u 11:40h

Osim toga, ima na YT sigurno neki klip kako se menja zupčasti thumbsuph
Slika

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Veliki servis

Poruka od veljo_81 » subota, 19. jan. 2013. u 15:56h

nisam trazio al vjerovatno ima, na yt sam nasao recimo kako postelovati visinu torzije na peugeotu, iako sam obisao sve servise regije i svi su vikali dan posla, minimum 200 maraka, to toliko zapekne da pukne drzalica cekica od 5 kg, ipak, meni je to izgledalo prilicno jednostavno i ja sam se odlucio da radim sam
otisao sam kod komsije na kanal, napravili smo alat i sve zavrsili u roku od sat vremena i onda smo otisli na jagnjetinu i pivo, bolji ukus od jagnjetine i piva bio je ukus pobjede, zato ne vjerujete u sve ono sto vam pricaju

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Veliki servis

Poruka od Rankofocus » subota, 19. jan. 2013. u 21:03h

naravno mozes sam da uradis sve ako poznajes materiju i imas alat pod uslovom da si sposoban.
ali ima jedna razlika profesionalac to odradi 10x brze i zna stvari koje ne pisu u knjigama i ne pravi "previde"
ima razlike i u profesijonalcima , to se zove i nad popom ima pop ,.al to je vec druga tema ... :beer:
srecno :beer:
pozdrav :beer:

Avatar korisnika
DukeLander
Poruka: 210
Član foruma od: nedelja, 16. sep. 2012. u 11:37h
Lokacija: AB - Deutschland

Re: Veliki servis

Poruka od DukeLander » nedelja, 20. jan. 2013. u 13:29h

+1

Kad sam popravljao usmerivac vazduha na mom Mondeo Mk2 trebalo mi sat vremena,zivaca,par polomljenih zabica/drzaca dok je nekom majstoru to 10 min posla zmurecki...
Sad bih i ja znao,ali onda da je neko znao u okolini kako popraviti i da je rekao kosta 2-3000 din bez razmiljanja bih mu platio...

Kad sam radio mali servis video sam kako se radi,pogotovo zamena filtera goriva (dizel/fals vazduh/gumica) pa bih sada smeo i sam,ali ako se uzme u obzir da je cena rada 1500 din... ne vredi zaebavati se...

Naravno da treba obratiti paznju da te ne deru,ali ako ode zamajac,zamena kaiseva i sl necu zaliti 170km puta do Gagija (npr Gagi-zamajac=430evra, lokalni servis=750 evra) pa znam da sam miran...

Poenta je naci NORMALNOG majstora (realne cene delova i rada) a takvih je najmanje u Srbiji...

Primer: neki poznati lokalni dizel servis,odem da pitam da mi izmere kompresiju,kaze 3 dana posla,neka cifra udri me...?! Na kraju cujem da se majstor obraca na madjarskom ( a nije znao da i ja znam :) ) kolegi i govori mu da pita ne znam koga dal ce biti slobodni meraci kompresije,tj treba da pozajmi... dovidjenja...
... i tako merim vakuum kompresiju motora ...

DRAGANFORD
Poruka: 427
Član foruma od: sreda, 18. feb. 2009. u 08:44h

Re: Veliki servis

Poruka od DRAGANFORD » četvrtak, 24. jan. 2013. u 13:47h

Poenta je naci NORMALNOG majstora (realne cene delova i rada) a takvih je najmanje u Srbiji... TRAZIMO i mi majstori NORMALNE MUSTERIJE a takvih je najmanje u Srbiji

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Veliki servis

Poruka od Dragomir » četvrtak, 24. jan. 2013. u 15:26h

Ja najvise volim musterije koje rade same i znaju sta je problem.Tu najvise zaradim
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
japanac
Poruka: 232
Član foruma od: četvrtak, 2. dec. 2010. u 20:46h
Lokacija: apatin

Re: Veliki servis

Poruka od japanac » četvrtak, 24. jan. 2013. u 16:50h

Dragomir piše:Ja najvise volim musterije koje rade same i znaju sta je problem.Tu najvise zaradim
da al isto tako se svi izredaju kao nesto prave pa kad nesto pojebu-nema druge teraj kod majstora e onda ti jedi svoja muda sta su pre tebe sve pojebali...
prosao sam tako i na ovom fokusu kad sam kupovao gume doticni vulkanizer nije mogao da odvrne jednu maticu sa tocka i umesto da je odma rekao da nemoze on je to lepo izudarao sekacem da ga majka nije mogla poznati i kad je video da mu nista nemoze nazove me i kaze teraj kod majstora...na kraju price izgubim pola dana u razbusivanju brezona a znas sta je busiti brezon svi smo na smenu drndali vec sam hteo da odustanem da sve polomim...aj nekako izvrnem pa trazi brezon,trazi maticu...ko nebi popizdio kad cistis tudje sranje...
ali ono sto mogu uradim sam...zasto da placam nekome da mi zameni ulje,filtere ili tako nesto...ali sve sto mi je sumljivo teram kod majstora jer ako se ista moze uzjebati uzjebace se garant i to kad ti to najmanje treba...moj zet je sam menjao svecice na kadetu pa je nekako uspeo sjebati navoj i eto ti problema da se useres a naizgled bezveze posao...

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Veliki servis

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 24. jan. 2013. u 20:27h

najlakse je platiti nekom da popravi, najeze je popraviti sam, pogotovo ako ne znas i nemas alat pa gledas kako bi ti to sam popravio, al zato kad napravis (ako napravis), sam se sebi divis kako si mocan, ko je napravio JA, pricas o tome, odjednom si kao enciklopedija tog kvara, ako si nesto cuo od nekog ili procitao normalno to ne govoris, jel sam si "skontao" u cemu je problem, jel ko je napravio, napravio JA :)
ako si isao po servisima u vezi tog kvara, obidjes ih kad napravis i njima ispricas sta si uradio da to sad "valja", kad tako uradis par puta onda poslije kad im odes da ti oni nesto poprave nece da te muvaju jer ti "od tog nesto znas" pa ne smiju, mene su cak zvali jednom kad sam uradio sebi torziju na Peugeotu, nisu direktno zvali nego za neki software a "slucajno" je bio 206 sa losom torzijom na dizalici pa smo uz kafu pricali o tom problemu, naravno, ja sam naravno "kolegama" sve objasnio sta znam o demontazi i montazi, oni upili i razmontirali je zacas, mnogo brze nego ja na kanalu i bez alata i sad ih repariraju zmireci a do tad je bilo, meni se to ne isplati raditi, to mi je citav dan posla i ta capri
naravno u svemu treba postojati granica, neke stvari se ne diraju, a neke mozes da radis koliko hoces pa i ako ne bude dobro iz prve, bice iz druge ili trece ili ko zna koje ali bice

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Veliki servis

Poruka od totti » četvrtak, 24. jan. 2013. u 20:48h


:D
Slika

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7491
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Veliki servis

Poruka od dax92 » četvrtak, 24. jan. 2013. u 20:50h

I posle totti ne provocira... hahahaha
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » četvrtak, 24. jan. 2013. u 20:56h

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Veliki servis

Poruka od dule0911 » četvrtak, 24. jan. 2013. u 23:51h

Ja na to gledam ovako. Produzeni servisni interval prodaje auto, sto manje servisa, kupac ima manje troskova = privuci ce ga odredjeni model.
Proizvodjac napravi malo kvalitetniji kais, koji i da pukne vrv nije prevelika steta. Dok je auto pod garancijom vrv ce se srediti i zameniti, proizvodjaca cak ni to ne kosta puno gledajuci koliku je zaradu imao u startu (dal preko cene auta, delova, rada, totalno nebitno).
Pitanje jeste, sta cemo kad auto izadje iz garancije?

Ko hoce neka menja svoj zupcasti na 200k, ja licno to ne bih radio. Kaiseve proveravam pri skoro svakom malom servisu a menjam najkasnije na 80-100k (ako ima potrebe i ranije), zavisi koji je kais u pitanju. Na starom autu sam zupcasti menjao na 60k.
Ford svakako nece da mi plati stetu za auto koji je izasao iz garancije, a usteda od 200-300e i nije neka ako ce napraviti vecu stetu ili me ostaviti na putu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » petak, 25. jan. 2013. u 00:41h

veljo, samo si me pocetio na ovu scenu.. :D



NShappy
Poruka: 45
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 23:26h
Lokacija: Novi Sad

Re: Veliki servis

Poruka od NShappy » petak, 25. jan. 2013. u 14:24h

Od nedavno sam vlasnik Focus 1,8TDCi MKII, 2008 godište. Prešao 77000km. Kilometraža je tačna.

Pitao sam na dva mesta i dobio oprečne odgovore od toga kada se radi tzv. veliki servis, i šta se radi na kojem od njih. Dakle, na koliko km se radi koji servis? I šta na kojem od njih?

Grand je neverovatno skup pa ih izbegavam. Uradili su mi mali servis (filteri i ulje) i ništa nisu spominjali veliki, ali s' obzirom na cene, neću ih više posećivati. Kod ovih drugih još nisam odabrao novosadskog majstora od poverenja. Dva pitana su mi rekli različite odgovore oko tih velikih servisa.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Veliki servis

Poruka od Dragomir » petak, 25. jan. 2013. u 14:34h

veliki servis radi na 100000 km
Ulje formula F 5w30 obavezno i filter goriva delphi ili orginal
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

NShappy
Poruka: 45
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 23:26h
Lokacija: Novi Sad

Re: Veliki servis

Poruka od NShappy » petak, 25. jan. 2013. u 20:18h

Šta je prvi veliki servis? Mislim, šta se menja?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Veliki servis

Poruka od Dragomir » subota, 26. jan. 2013. u 00:07h

Zupcasti kais i spaner
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

NShappy
Poruka: 45
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 23:26h
Lokacija: Novi Sad

Re: Veliki servis

Poruka od NShappy » subota, 26. jan. 2013. u 11:20h

Ok, hvala. Nego, jel ima slučajno neki vremenski period koji isetkne pre 100kkm, ili da čekam još godinu dve do tih 100000? Pošto je autu evo peta godina...

DRAGANFORD
Poruka: 427
Član foruma od: sreda, 18. feb. 2009. u 08:44h

Re: Veliki servis

Poruka od DRAGANFORD » subota, 26. jan. 2013. u 12:05h

sacekaj godinu,dve

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“